Skládací gymnastická kladina

Hravé dítě je základ, však známe pořekadlo:  “Kdo si hraje, nezlobí”. Když ke hře přidáme i rozvíjení tělesné zdatnosti, tak máme vyhráno. Dítě se zdokonaluje v široké škále oblastí. Jelikož jsme vybrali pro hru skládací gymnastickou kladinu, bude potřeba zapojit nejen tělo, ale i hlavu. Vybízí se i téma Mezi námi zvířaty. 

🎯 Téma: Mezi námi zvířaty

👦👧 Věk: 3 - 6 let

📍 Orientace: Herna, tělocvična

🚀 Motivace:

“Děti, dokážete si představit, jaké to je být nějakým zvířetem? Žít někde v lese, na poušti, létat jako pták? Znáte nějaká zvířata? A bojíte se jich nebo vám přijdou roztomilá? Vymyslíme společně zvířata a zkusíme si na ně zahrát, zacvičit si a protáhnout celé tělo.”

Rozcvička na žabičky

Rozložíme kladinu rovně. Děti se promění na malé žabičky Pralesničky, které se potřebují dostat na druhou stranu řeky. Proud je ale tak silný, že musí rychle skákat ze strany na stranu (přes kladinu) a postupovat kupředu. 

Hlavní tělovýchovná činnost

Ke zlepšování dovednosti koordinace a rovnováhy nám pomohou také kladiny, které rozložíme různým směrem (aby nebyla chůze jednostranná). Nyní jsou děti čápi, našlapují si a vykračují přes močál, nesmí ale sejít z cesty, jinak by mohli spadnout. Pokud neudrží rovnováhu, roztáhnou svá křídla a tím budou vyrovnávat. 

Stonožka to také nemá jednoduché, je velmi dlouhá a musí se dostat až do svého domečku. Za sebou se chytí pět dětí a půjdou spolu jako jedna stonožka. Musí se dostat až na konec trasy.

Doporučené produkty2