Sada barevných míčků

Míčky, míčky a zase míčky. Míčků není nikdy dost. Vždy se najde nějaká aktivita, ať už sportovní, výtvarná nebo společenská, která zabaví skupinu či jednotlivce. 

Téma: Sportem ku zdraví.

Věk: 3 -6 let

Orientace: Herna, tělocvična

Motivace:

“Kdopak z vás si rád hraje s míčem. A co vše se dá s míčem dělat? Třeba házet, kutálet, kopat. Můžeme hrát sami nebo s kamarády. Teď je nejvyšší čas si protáhnout tělo, zacvičit si a zjistit jak jsme šikovní.”

Rozcvička

U rozcvičky využijeme koordinaci a obratnost jednotlivce. Zlepšíme motorické učení a oživíme již dříve osvojené dovednosti. Cvičíme s míčem. Učitelka rozdá každému míček. Na povel všichni udělají činnost, kterou učitelka řekne. Například: Vyhoď - chyť, dřep - vyhoď - chyť, dřep - vyhoď - chyť - vyskoč, dřep - vyhoď - chyť - vyskoč - utíkej. Vydýcháme se a přejdeme na samotnou tělovýchovnou činnost. 

Hlavní tělovýchovná činnost

Děti si lehnou čelem k zemi do řady pěkně vedle sebe. Učitelka 2 metry od dětí, nyní využijeme míčky. Když učitelka kutálí míček po zemi směrem k dětem, dítě se zvedne na ruce a vytvoří tak most, pod kterým míček musí projít a tak pokračují další děti v řadě. Přední dítě se může vystřídat a tak pokračují další. 

Cílem je dobré přenesení těla a překonání gravitace. Činnost je trochu silová, ale jistě ji děti hravě zvládnou.  Doporučené produkty1