Potřebujete poradit s fakturou za rok 2023? Neváhejte nás kontaktovat.

Jak už známe, před tělesnou činností se musí děti zahřát. Učitelka seznámí děti s pomůckou kterou budeme používat při pohybové hře. I podsedáky můžeme využít při rozcvičce a to tak, že se děti postaví na startovní pozici, nejlépe na nějakou čáru na zemi. Podsedáky s obrázky učitelka rozloží do prostoru. Na povel vždy vyběhne jedno dítě a učitelka určí obrázek podle podsedáku, kterého se mají dotknout. Jak to udělají, musí doběhnout zpátky na start. Po zahřátí si děti zacvičí.

Pohybová činnost.

Téma: Zvířata v zoo

Věk: 3-6 let,

Prostorová orientace:

Tělocvična, herna

Děti stojí na vyhrazeném místě a učitelka představuje hru, kterou budou děti hrát. Děti cvičí ve dvojici. Ostatní děti fandí kamarádům.

Hra se bude hrát na způsob židličkované. Učitelka rozloží podsedáky do kruhu. Vyzve dvě děti, které teď budou hrát a stoupnou si do kruhu. Děti budou chodit dokola kolem podsedáků, až učitelka řekne obrázek, děti si  na něj musí rychle sednout. Děti využijí svou mrštnost a rychlost. 

Pro předškolní děti může učitelka říct první písmeno daného zvířete na obrázku a dítě ho musí najít a sednout si na něj. Tím procvičí sluchové schopnosti.