Molitanové podsedáky BARVY

Pojďme se podívat na další zajímavé hry s podsedáky. Jak bylo řečeno, je jich nepřeberné množství, stále je co zkoušet a objevovat. V této hře procvičíme barvy, paměť a logické uvažování, které je dobré v předškolním věku rozvíjet. Je zde také důležitá příprava ze strany učitelky, aby se hra podařila. 

🎯 Téma: Barevný svět v hrsti.

👦👧 Věk: 3 - 6 let

📍 Orientace: Herna, tělocvična

🚀 Motivace:

“Kdo z vás má rád plnění úkolů a hry s barvami? Zkusíme si takovou logickou hru, kde zapojíme hlavičky. Oči budou koukat, ruce budou skládat. Kdo si s tím poradí, bude vítěz a barvy bude mít v hrsti.”

Je nutná příprava podkladů, které budeme dávat dětem. viz. níže. Jedná se o barevné rozložení podsedáků, tudíž vzor, jak budou děti skládat.

🟠

🟢

🔵

🟤

🟡


Hru můžeme hrát s jednotlivci nebo se skupinou.

Hra s jednotlivcem. Dítě dostane na papíře vytisklé puntíky v barvách podsedáků. Jeho úkolem je srovnat podsedáky podle vzoru. 

Hra se skupinou. Jedno dítě dostane do ruky obrázky puntíků. Bude říkat postupně barvy a další dítě bude rovnat na zem. Tím si procvičí barvy a logické uvažování. Důležitá je spolupráce mezi dětmi a aby si vzájemně porozuměly. 

Hru můžeme rozvinout tím, že vytvoříme labyrint. viz. níže. Činnost je tak náročnější a už musíme zapojit pravo-levou orientaci. 

Dítě dostane vzor jako u předchozí hry. Začne říkat barvu a stranu, kam má kamarád podsedák položit. Například: Modrá - vlevo, zelená - vpravo, oranžová - vlevo, žlutá - vlevo, hnědá - vpravo.

🔵

🟢

🟠

🟡

🟤

Doporučené produkty3