Modelína - rozkvetlé květiny

Jaro dělá velká kouzla. Z nezajímavého života tam venku, se po zimě vyklubou barevné květiny, které hned rozzáří svět. Jaro hraje barvami a proto můžeme trénovat hlavičky a učit se je. Také se naučit i spousty nových květin, které doposud neznáme. A když si řekneme jaké barvy a květiny na jaře můžeme vidět, hned si můžeme vyrobit zajímavou technikou pár květin do zahrádky. 

Oblast výchovy: Dítě a jeho tělo

Cíl: rozvoj jemné motoriky, pochopení techniky, trénink střihu nůžkami, získání dovedností při výtvarné technice, osvojení si poznatků o okolním světě, získání vědomostí (barvy, květiny)

Téma: Kouzla jarní záhrádky

Pomůcky: barevný karton(čtvrtka), fixy, modelína, tužka/špejle, hedvábný papír/krepák, lepidlo

Připravíme si pracovní plochu a veškeré pomůcky. Na barevný karton si fixou děti nakreslí stonek a listy. Nyní si vezmou modelínu a snaží se ji nejdříve propracovat, aby byla tvárná a třením dlaněmi o sebe vytvoří kuličku. Tu na vršek stonku přilepí lepidlem. Než lepidlo zaschne, tak si děti zkusí z krepáku vystrihnout čtverečky. Stačí, když zabalený krepák na konci přestřihnou, pokud je navrstveno více papíru, je možné ho rozbalit nebo pomůže paní učitelka. Když máme nastříhané čtverečky, vezmeme si do ruky tužku (lépe tupou, jelikož by protrhla papír) nebo špejli. Přiložíme třeba tři čtverečky na modelínu a tužkou píchneme doprostřed těchto čtverečků a tím zasuneme do plastelíny. Takto opakujeme všude po modelíně, aby se papírem zakryla celá modelína. Díky různým barvám krepáku děti mohou vytvořit pestrobarevnou škálu květin. S pomocí zvládnou i menší děti. Vytvořte si svou květinovou zahrádku.

Doporučené produkty5