Gymnastický míč

Když otevřeme bránu pohádek, dostaneme se do dětského světa. Dětský svět je výjimečný, často bezstarostný se spoustou zábavy a her. Pojďme nyní tu pomyslnou čáru dospělosti překročit a dostat se tak do světa fantazie. Jistě se pobavíme a zjistíme, že fantazie se dá neustále rozvíjet, v každém věku. 

🎯 Téma: Do světa pohádek

👦👧 Věk: 3 - 6 let

📍 Orientace: Herna, tělocvična

🚀 Motivace:

“Jestlipak znáte pohádku o Otesánkovi? A pohádku O veliké řepě? Copak mají tyto pohádky společného? Já vám to prozradím. Otesánek byl tak hladový, že jedl a  jedl, až se stal velký - převeliký. Řepa vyrostla do obrovské velikosti, že si s ní nevěděli rady, jak ji vytáhnout.. Všechno je velké. Zahrajeme si na tyto pohádky. Použijeme velký gymnastický míč, který bude představovat vše velké v pohádce. Společně se tak zapojíme do sportovních činností. Jdeme na to?”

Rozcvička

Učitelka připraví dráhu. Děti si stoupnou za sebe do řady, první dostane gymnastický míč a bude ho před sebou válet. Jelikož se jedná o rozcvičku, musíme se rozehřát, tím pádem se děti budou snažit co nejrychleji dostat míč zpátky ke svému kamarádovi. Děti musí sjednotit běh a válení míče vedle sebe. Procvičí tak rychlost a sjednotí ruce a nohy. 

Otesánek

Otesánek měl velké, převeliké bříško. Opřeme tak gymnastický míč o zeď a budeme ho držet ve vzduchu. Rukama budeme tlačit míč ke zdi a následně se pokusíme ho válet po zdi na druhou stranu. Jako Otesánek s velkým břískem se děti budou snažit přemístit gymnastický míč. 

O veliké řepě

Do řady se postaví 6 dětí. Děti budou představovat postavy z pohádky. Dědeček tahal řepu, tudíž první dítě bude kutálet po zemi míč po vyznačené trase, dostane se zpátky k babičce (dalšímu dítěti), to se zapojí za první dítě a udělají vláček, postupně se zapojí všechny postavy z pohádky (všech 6 dětí). Nakonec všichni zvednou řepu(míč) nad hlavu. "Hurá, už je venku velikánská řepa."

Doporučené produkty4