Barevné obroučky

Zima už ťuká na vrátka a se zimou se pojí mnoho zimních radovánek. Sáňkování, stavění sněhuláků, koulování. Někdy je ale zima taková, že by nás do ní nikdo nevyhnal. V teplíčku se může hrát také spousty her. A když upustíme uzdu fantazii, jako kdybychom si hráli se sněhem. 

🎯 Téma: Zima, zima, zimička.

👦👧 Věk: 3 - 6 let

📍 Orientace: Herna, tělocvična

🚀 Motivace:

“Sníh už venku láká, je čas dovádět. Jaké hry se sněhem máte nejraději? Já nejraději koulování. Na takové koulování je potřeba mít šikovnou ruku a dobře mířit. Rozcvičíme se a půjdeme trénovat.”

Rozcvička

Na rozehřátí těla si kroužky položíme na zem spojené do dvou řad. Děti si stoupnou za sebe do řady, budou rychle proběhávat kroužky. Tak rychle, jako když bosky stoupnou do sněhu a na chodidlech to bude velmi studit. Všechny děti se vystřídají. Pokud děti nezvládnou přešlapávat z kruhu do kruhu, mohou zkusit skákat snožmo. 

Hlavní tělovýchovná činnost

Kroužky zavěsíme do vzduchu spojené v jedné řadě. Nyní budeme potřebovat plastové míčky, kterými budou děti házet. Dítě si stoupne ke kroužkům, vezme míček a bude se snažit prohodit ho kroužkem. Učí se tak přesnost, hod a rozvíjí hrubou motoriku.

Doporučené produkty1